Muzyka ważna jest dla bardzo wielu ludzi. Niewiele osób może powiedzieć, że nigdy nie słucha muzyki lub, że po prostu muzyki nie lubi. My nie tylko lubimy muzykę i dźwięki, one prowadzą nas przez życie. Dzięki nim jesteśmy bardziej empatyczni w podejściu do drugiego człowieka.

Uczymy z pasją i oddaniem. Każdego ucznia i jego marzenie traktujemy serio i z należytym szacunkiem. Nie wyśmiewamy, nie krytykujemy, nie burzymy – chcemy wspólnie z uczniem tworzyć muzyczną przygodę.

Nie stawiamy granic. Każdy (dzieci, młodzież, dorośli, osoby starsze) może przekazywać swoje emocje
poprzez muzykę niezależnie od predyspozycji głosowych.

Wierzymy, że człowiek jest zdolny do rzeczy wielkich i niemożliwych na pierwszy rzut oka. Ludzie często o tym zapominają lub zbyt szybko się zniechęcają po niepowodzeniach. W konsekwencji odkładają swoje marzenia na późniejszy czas. Warto próbować! Podejmować wyzwania. Na zajęciach udowadniamy, że niemożliwe jest możliwe – metodą małych kroków. Uczymy śpiewać utalentowanych oraz fałszujących i nieśmiałych skrycie marzących o scenicznych występach. Tacy uczniowie często wstydzą się o tym mówić z obawy przed wyśmianiem otoczenia.

Uważamy, że jeśli człowiek marzy o śpiewaniu czy graniu to znaczy, że musi mieć coś do powiedzenia i jego wewnętrzne przekonanie nie może go mylić! Pomagamy mu się przyjrzeć pokonując trudności powstałe bardzo często w wyniku niepewności i obaw. Przybliżamy uczniom język muzyki. Radość z
muzykowania ma prawo przeżywać każdy, kto tylko ma na to ochotę!

Muzyka jest formą wypowiedzi i przekazywania emocji. Pokazujemy jak wiele człowiek ma wspólnego z muzyką. Każdy jest niepowtarzalny tak jak muzyka i dźwięki. Zapoznajemy uczniów z muzyką, wprowadzamy w magiczny świat. Naszym celem jest to, by uczeń za pomocą dźwięków nauczył się swobodnie wypowiadać.

Pokazujemy jak ćwiczyć, aby uzyskać efekty. Wspólnie przechodzimy przez etap ćwiczeń, aż do etapu koncertowania na małych i większych scenach. Trener jest przyjacielem i wsparciem dla ucznia. Uczy jak radzić sobie z problemami technicznymi, które zawsze pojawiają się podczas nauki.

W procesie nauczania niezbędna jest odpowiednia dawka mądrej motywacji i wsparcia. Dla nas każde słowo jest ważne i wiemy, że odpowiednio użyte może otworzyć wiele zamkniętych drzwi. Słowo wzmocnione dźwiękiem potrafi zdziałać jeszcze więcej.